קבלן בניין ואדריכל - אפי אליהו
27
rtl,page-template-default,page,page-id-27,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

קבלן בניין ואדריכל

קבלן בניין

אחד מבעלי התפקידים החשובים ביותר בתחום הבניה הוא קבל בניין.
כאשר מבצעים תהליכים של בניית בניינים, אחד האנשים החשובים ביותר כחלק מכל התהליך הוא קבלן בניין, שהוא האיש שלמעשה מכשיר את כל תהליך הבניה.
קבלן בניין תפקידו לקבל מהלקוח את תוכנית הבנייה הרלוונטית, ולהוציא אותה לפועל.
כיום, קבלן בניין פועל כמעט בכל פרויקט בנייה, והוא האדם שאחראי על גיוס כוח האדם לצורך הבנייה, ועוד תפקידים רבים שהם במסגרתתפקידו של קבלן בניין.
כאשר פרויקט בנייה מבוצע ללא קבלן בניין, זה מגדיל מאוד את הסיכויים לכך שיתרחשו תקלות כחלק מתהליך הבנייה, ולכן חשוב מאוד לוודא שהחברה שאיתה אתם בונים מעסיקה קבלן בניין.
יש לפעמים חברות שלא מעסיקות קבלן בניין, ואז הרבה יותר קשה להם להיות בקשר עם הלקוחות מפני שקבלן בניין ברוב המקרים הוא האדם שנמצא בקשר קבוע עם הלקוח ומקבל ממנו את כל הבקשות המיוחדות.

אדריכל

אדריכל הוא מקצוע נדרש מאוד כיום, וכמעט כל אדם שמסיים לימודי אדריכלות רוצה להיות אדריכל מפני שזוהי העיר המתפתחת ביותר כיום בישראל.
עבודתו של אדריכל שונה באופן משמעותי מהעבודה של אדריכל כמעט בכל עיר אחרת, מפני שב ההתפתחות העירונית היא אחד הדברים המרכזיים שהעיר שמה עליהם דגש.
על מנת להיות אדריכל יש צורך בלימודים שנמשכים שנים רבות, אך בסופו של דבר מקבלים את התואר וגם במקרים רבים את המינוי לפעול בתור אדריכל.
כאשר קיים אדריכל, התפקיד שלו למעשה הוא לתכנן את המבנים השונים הקיימים בעיר באופן שיהיה מותאם לסביבה כולה, כלומר לחשוב על מיקומו של כל מבנה בהתאם למבנים האחרים הקיימים באזור, ולנגישות של המבנה למבנים אחרים רלוונטיים.
התפקיד של אדריכל הוא חשוב מאוד, מפני שהוא למעשה קובע את מראה העיר כולה, ולכן התפקיד הזה לא ניתן לכל אחד אלא רק למי שמתאים לכך במיוחד.